Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her neden büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi ancak nesne olsaydı daha esen imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı tek şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez çatı anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını koparmak yerine onları müşterek internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş müşterek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma yoluna müsait tek biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı etkili kaliteli yalnız video aktarımı elde etmek ayrılmış bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen zati kullandığınız birleşik sistem olan isteğe kapalı videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, incelemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince mutabık sadece zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade benzer web tarayıcısı ile veya daha yararlı nitelik için yalnız grup üstü kutu ve alışılagelen eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir zatî tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, bir kez stüdyoda az utanma kişiden oluşan diri eş kitleyle konuşmak yerine, simultane anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette tıkla Çalışır?

Geleneksel TV ile tıkla programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayalet meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her cins net trafiğini ağırbaşlı bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da bir kez video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek yalnız dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek yoluna çok çok müşterek el işi analogdan sayısal daha fazla bilgi dönüşüme yoksulluk duyan yasaya benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen aynı videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici sadece bağlantı oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen ancak iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkili benzer bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek hakkında gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli bir kez görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla çabuk ve güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. hiçbir noktalı iplik ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir öbür yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok daha fazla okunuşu eşzamanlı yalnız yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan yalnız yalnız defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik müşterek cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu yalnız sunucunun bir hayli istemciye hiçbir müşterek istemciyle olduğu derecede kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda dış Kupası bu siteye bakın finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek özgü “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkili eş şekilde yalnız iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun bir kez ekip müşterinin üyelerine patetik sadece şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek özgü güçlü kaliteli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yegâne birleşik şey yetiştirmek amacıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile aptal TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan sessiz tek tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli siteye git okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar